Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" használunk honlapunkon. Az oldal használatával Ön beleegyezik a "sütik" használatába.

Gyűlölködő alkalmazottak: hogyan csinálj rendet?

  •  Tippek
  • 2015-07-14 09:40:00
  • Rácz-Akácosi Attila
Egy munkahelyen, ahol többen dolgoznak együtt (különböző beosztásban, különböző fokán a ranglétrának) előfordulnak kisebb-nagyobb konfliktusok.

Ezek egy része könnyen kezelhető (“Mindjárt közétek csapok!”), egy részük nehezen, néha pedig  csak valamelyik fél elbocsátásával oldható meg.

Akad néhány alapszabály és módszer, mellyel hatékonyan lehet rendezni a zűrös ügyeket.

Alkalmazottak kibékítése – hogyan csinálj rendet?

  1. Mindenekelőtt tudd meg részletesen a bajok okát, hogy ez hová fajult az utóbbi időben!
  2. Hallgasd meg mindkét (vagy több) felet külön és együtt is!
  3. Állíts fel konkrét szabályokat a jövőre nézve, amihez mindkét félnek tartania kell magát!
  4. Ne próbálkozz békítéssel, ha személyes jellegű, munkaidőn kívüli az ügy! Azonban tedd egyértelművé, hogy munkaidőben ők munkatársak, ehhez pedig szabályozott viselkedési forma passzol. Ne essenek ki a szerepükből!
  5. Ha az ellentét oka abban gyökerezik, hogy egyik dolgozó úgy érzi: a másik az ő rovására lép feljebb, akkor tisztázzátok a viszonyokat, a feladatokat és az elismeréseket! Ki mit és miért kap/kapott.
  6. A következmények ne maradjanak el, se negatív, se pozitív irányba! Ha komolyan gondolod a céges sikert, akkor ne dönts részrehajlóan se lustaságból, se másért, különben nagyobb veszekedések alakulhatnak ki. Ha részlehajló vagy, csökken a feléd irányuló tisztelet, csökken a hatékonyság, csökken a termelékenység >>> csökken a profit.
  7. Ha a konfliktus személyiségbeli eredetű, akkor gondolkodj el azon, mennyit érnek a konfliktusban résztvevők a cég számára. Ha fontosak a cégnek, akkor érdemes eltávolítani őket egymás mellől, más területre helyezni, hiszen ha nincsenek érintkezésben, enyhül a probléma is. Ha viszont főleg az egyik fél személyisége, viselkedése vezet bajokhoz és nem hajlandó (vagy nem képes a változásra), bátran mondj búcsút neki. Később másokkal is összetűzésbe keveredhet, egy külön munkahelyet pedig csak nem akarsz fenntartani egy elviselhetetlen alaknak…
  8. A dolgozók közti konfliktus nem feltétlenül negatív hatású… Odafigyelve, felállítva egy stratégiát az ilyesmit versengéssé, a versengést pedig eredményekké alakíthatod. Ha az egyik a másik fölé akar kerekedni, és ennek érdekében sokkal nagyobb erőbedobással végzi a munkáját, az a cég hatékonyabb működéséhez vezet. Szakmai nézeteltérés esetén kár lenne megszüntetni ezt…

Persze a konfliktus kialakulásának megelőzése a legfontosabb.

Ha mindenki megkapja a munkájáért járó elismerést, nem alkalmazol összeférhetetlen embereket, jól szervezed a munkát, mindenkivel szemben egyenlően jársz el, elkerülheted a kellemetlen légkör kialakulását.

Sok sikert!

Facebook

Rácz-Akácosi Attila

Web: motivator.ma

Telefon: 06-20-277-3889

Megosztás
Csapatépítés Bosszúálló módra
Őszinte leszek. Elfogult vagyok a képregény-filmekkel kapcsolatban, így nem is fogok rosszat írni az új filmről. Sőt egyáltalán nem kritikát fogok írni. Azt vettem végig, milyen csapatépítési trükköket leshetünk el Tony Starktól (Vasember), Bruce Bennertől (Hulk), Amerika kapitánytól...
   2015-05-05    Vállalkozz!
Így építs csapatot!
Vállalkozóként sikered egyik kulcstényezője minden bizonnyal csapatod motiváltsága! Erre a tényre először a legnagyobb cégek jöttek rá, akik mára már nem kevés energiát (és pénzt) fektetnek a hatékony csapatmunka és a pozitív vállalati légkör kialakítására.
   2015-03-19    Vállalkozz!
Amikre figyelned kell a megfelelő munkaerő kiválasztásakor
A vállalkozó sohasem érheti el céljait egyedül, ugyanis egy idő után szükségszerűen szétaprózódik a figyelme és túlságosan is sok mindent kell kézben tartania ahhoz, hogy cége megfelelően prosperáljon. Így szinte törvényszerű, hogy minden sikeres vállalkozó mögött ott vannak...
   2014-11-24    Vállalkozz!