Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" használunk honlapunkon. Az oldal használatával Ön beleegyezik a "sütik" használatába.

NFM: 14,65 százalékkal növeli Magyarország a megújuló energia felhasználását 2020-ig

  •  Aktuális
  • 2015-11-26 12:15:00
  • MTI
Magyarország 2020-ig 14,65 százalékkal javítja a megújuló energiaforrások felhasználását, valamint 10 százalékkal növeli az energiahatékonyságot - mondta a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fejlesztés- és klímapolitikáért felelős államtitkára a párizsi klímakonferencia magyar vállalásairól csütörtökön az M1 aktuális csatornán.

 

Szabó Zsolt szerint a vállalások teljesítéséhez energiatakarékos megoldásokat kell alkalmazni mind a gazdasági szereplőknek, mind a lakosságnak. Az államtitkár napelemparkok építését és biomasszát hasznosító kazánrendszerek alkalmazását hozta fel példának, amelyek megújuló energiaforrásokkal tudják pótolni a szénalapú rendszereket.

 

Kiemelte, a november 30-án kezdő párizsi klímacsúcson azt is bejelentik, hogy károsanyag-kibocsátásban Magyarország tartani fogja a jelenlegi európai szintet. Megjegyezte, ez azért teljesíthető könnyen, mivel 1990-hez képest több mint 36 százalékkal csökkent az ország károsanyag-kibocsátása.    

 

A klímacsúcsról azt mondta, az optimális cél, hogy két Celsius-foknál nagyobb mértékben ne nőjön a bolygó átlaghőmérséklete. A párizsi konferencián résztvevő 161 ország vállalásai csupán három fokos átlaghőmérséklet-emelkedés elkerülésére elegendőek - hívta fel a figyelmet.

 

Forrás: MTI

Megosztás
NFM: ambiciózus EU-vállalás a párizsi klímacsúcson
Az Európai Unió (EU) tervezett kibocsátás-csökkentési vállalása rendkívül ambiciózus, ugyanis az EU célul tűzi ki, hogy 2030-ig az üvegházhatású gázok kibocsátását 40 százalékkal mérsékli az 1990-es évek szintjéhez képest - mondta el Lukács Ákos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium...
   2015-11-13    Tippek
Cséfalvay: az olajár, a palagáz és India módosíthatja az energiaellátás játékszabályait a világban
A tartósan alacsony olajár, a palagáz és -olaj árképző hatása, valamint India energiaigénye jelentősen módosíthatja az energiaellátás játékszabályait a világban - mondta Cséfalvay Zoltán kedden az MTI-nek.
   2015-11-13    Tippek