Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" használunk honlapunkon. Az oldal használatával Ön beleegyezik a "sütik" használatába.

6 szabály a zseniális cégvezetésért

  •  Vállalkozz!
  • 2015-10-19 18:15:00
  • Akácosi Tivadar Tibor
Bár valószínűleg úgy érzed, hogy a cégalapítással túlléptél a legnehezebben, a java csak ezután jön. Jól vezetni egy céget nem egyszerű, pláne nem kezdőként, de adunk hat tippet, hogy egy kicsit könnyebb legyen.

 

1. Legyél naprakész

Ha jól akarod vezetni a vállalkozásod, akkor ismerned kell annak minden apró részletét, hiszen hogyan is irányíthatnád azt, amiről nem tudsz? Tartsd kézben a dolgokat, hogy a napi folyamatok, történések is eljussanak hozzád! Kérhetsz napi vagy heti kimutatásokat a cégen belül bármiről, érdemes ezt meg is tenni és jól adminisztrálni, hogy bármikor elő tudd keresni a fontos adatokat és ne akadj meg azon, hogy valamivel nem vagy tisztában.

 

2. Ne csak főnök legyél, hanem vezető

A cég működéséhez szükséges az alkalmazottak megfelelő koordinálása, amit egy „főnökösködő” felettes nem tud olyan hatékonyan végezni, mint egy olyan ember, akit valódi vezetőnek tekintenek, adnak a szavára, bíznak az emberségében, de tartanak a haragjától. Legyél kedves, de határozott! A következetesség és távolságtartás éppolyan fontos, mint a barátságos hangnem és a rugalmasság. Egy vezető mindig tudja, hogyan tovább; mit akar és hogyan érje el; illetve, hogy kinek milyen feladatot osszon is ki.

 

3. Figyeld az új lehetőségeket és lépj előrébb

Légy tisztában a cég tevékenységi körére vonatkozó szabályok, lehetőségek változásaival, konzultálj folyamatosan a könyvelőddel, a szakértőkkel és ügyvéddel, hogy elkerüld a problémákat és ne maradj le az olyan lehetőségekről, melyek előrébb vihetik a céget. Nem jó dolog kimaradni az értesültek köréből egy pályázat lehetőség kapcsán, vagy nem tudni egy új, költséghatékonyabb megoldásról, mellyel pénzt takaríthatsz meg, vagy olyan marketingfogásról, ami több ügyfelet vonz.

 

4. Hatékony kapcsolatépítés

Egy vállalkozás egyik alapja a megfelelő kapcsolati tőke. Sok lehetőség van a kapcsolati kör szélesítésére, érdemes élni is vele, mert nem tudhatod, hogy egyszer ki és miért lesz hasznos. Egy zseniális cégvezető kerüli a konfrontálódást azokkal, akik később partnerei, ügyfelei lehetnek, tisztában van azzal, hogy a személyes ellentétek miatt nem érdemes veszni hagyni a lehetőségeket. Húzz egy ésszerű határt és ezen belül légy diplomatikus és elnéző!

 

Használj közösségi oldalakat, járj el rendezvényekre, eseményekre, ahol a céged képviselésén kívül új kapcsolatokra tehetsz szert és hasznos információkat gyűjthetsz. Vannak kimondottan vállalkozók számára létrehozott közösségi oldalak, ahol a profilodban bemutathatod a vállalkozásod, és mások számára láthatóvá válik a tevékenységed. Ugyanúgy te is megnézheted az új ügyfeleket, üzlettársakat, így fontos információkhoz juthatsz.

 

 5. Légy önmagad is hatékony HR-es

Nagyon fontos, hogy meg tudd ítélni, ki mennyire válik a cég hasznára, mert a jó csapat egy alappillér, amire a cég épülhet. Némi önismeret és emberismeret szükséges, és idővel kellő tapasztalatot is szerezhetsz abban, hogy kit milyen területen érdemes alkalmaznod, ki milyen ütemben tud fejlődni. Igaz ez a könyvelő, ügyvéd, marketinges vagy egyéb külsős munkatárs kiválasztására is.

 

6. Soha ne légy lusta

Ha egy zseniálisan működő cég zseniális vezetője akarsz lenni, nem engedheted meg magadnak a lustálkodást! Azok az emberek, akik nagy sikereket értek el, rengeteget dolgoztak és tanultak a siker érdekében. Egy vezető számára nem létezik munkaidő, az ő munkaideje non-stop! Ha el akarsz érni egy célt, dolgozz rajta, keresd a megoldást és ne halaszd holnapra a teendőket!

Akácosi Tivadar Tibor

Web: motivator.ma

Megosztás
Mitől lesz valaki sikeres cégvezető?
Hogy mitől lehet sikeres egy cég vezetése, az minden esetben konkrétan magán a cégvezetőn múlik. Hogy mitől lehet sikeres maga a cégvezető, az viszont már egy rendkívül összetett kérdéskör!
   2015-06-28    Vállalkozz!
Abszolút A-listás vállalkozók
Ahogy ígértük, listás cikkünk második részével jelentkezünk.
   2015-05-11    Vállalkozz!
Mit kezdjünk az elégedetlen ügyféllel?
Az elégedetlen ügyfél majdnem olyan értékes, mint az elégedett - csak fel kell tenni neki a megfelelő kérdéseket.
   2015-01-23    Vállalkozz!