Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" használunk honlapunkon. Az oldal használatával Ön beleegyezik a "sütik" használatába.

Céges kintlévőség hatékony megelőzése: így csináld!

  •  Pénzügyek
  • 2015-07-14 16:10:00
  • Rácz-Akácosi Attila
Voltál már olyan helyzetben, hogy sok pénzed állt valaki másnál, neked pedig kiadásaid lettek volna? Vagy épp a pénzedet szeretted volna kamatoztatni, de nem tudtad, mert ügyfeleid, partnereid még nem fizették ki tartozásaikat?

 

Gondolkodj előre és ne habozz cselekedni, mert a kintlévőségek hátráltatnak az optimális fejlődésben! 

 

Hogy mit tehetsz?

 

1. Ne adj akárkinek átutalásos számlát!

Ha új megrendelővel dolgozol együtt, még nem tudhatod, hogy fizetőképes ügyféllel állsz-e szemben. A projekt, munka átadását tedd függővé a munkadíj készpénzes, azonnali rendezésétől.

 

A másik lehetőség átutalás esetén, ha a munkadíj 50%-át előre elkéred, természetesen szerződésbe lefektetve a munka összes fontos momentumát (előleg, teljesítés, stb.). (Mindent írj le mindig, a halvány ceruza többet ér, hiszen mint ezer hangosan kimondott szó)

 

2. Erre figyelj, ha mégis átutalásos számlával dolgozol

Új ügyfélnél érdemes előre utalással értékesíteni, vagy ha folyamatos munkák miatt nem vagy biztos a kifizetések határidejének betartásában, részletekben számlázd ki az addig átadott termékeket, használt szolgáltatásokat! Ha valamely részletnél elmaradást veszel észre, tartsd vissza a következő teljesítést a tartozás rendezéséig!

 

3. Pontos adminisztrációval kövesd nyomon a beérkezett pénzeket és elmaradásokat!

Minden kiállított számlát vezess fel adminisztrációs felületre is, ahol könnyen nyomon tudod követni, mely befizetések aktuálisak, melyek határideje járt le. Erre kapható külön szoftver is akár, ami képes jelezni az elmaradásokat és nem kell bogarászni a dátumok között egy excel táblában.

 

Ez azért fontos, mert egy elfelejtett elmaradást a tartozó fél sem biztos, hogy emlegetni fog. Heteket vagy hónapokat is állhat a pénzed úgy, hogy nem is tudsz róla.

 

4. Időben szólj rá a partnerre, ha tartozása van!

Az első figyelmeztetés mindenképpen legyen udvarias, a jó viszony megtartása fontos, nem érdemes egy elmaradás miatt ügyfelet veszíteni. A legjobb, ha telefonon vagy e-mailben szólsz először. Ha a következő, megígért határidőre sem sikerül fizetnie, már küldhetsz felszólítást. Még most is érdemes nem hivatalos felszólítást küldeni, elég lehet, ha a tárgyban a „fizetési felszólítás” szerepel.

 

Ha a partner 30 vagy 60 napos késés után sem rendezi tartozását, érdemes ügyvédhez vagy kintlévőség-kezelő céghez fordulni.

 

Légy okos, légy óvatos, légy előrelátó!

 

Facebook oldalunk

 

Rácz-Akácosi Attila

Web: motivator.ma

Telefon: 06-20-277-3889

Megosztás
Hogyan találj befektetőt az ötletedhez?
Van egy jó ötleted, de nem tudod, hogyan szerezz befektetőt? Megmutatjuk! A zseniális ötleted önmagában nem elég, kell hozzá egy jó nagy adag szemléletváltás, mert készen kell állnod akár a teljes új dolgokra is. Képzeld el a lehető legtöbb munkát, amit el tudsz végezni! Nos,...
   2015-07-03    Pénzügyek
Hatékony költségcsökkentési tippek cégeknek
Egy vállalkozásnak nagyon fontos a készletekkel történő megfelelő gazdálkodás. A profitnövelés egyik módja, hogy minimalizálod a kiadásaidat, így a bevételből több marad. A hatékony költségcsökkentés alapja, hogy tisztában legyél a cég könyvelésével, működésével, költségvetésével,...
   2015-06-24    Pénzügyek
Tényleg jobbak a japán vállalkozók?
Egy rövid, globális kitekintőre invitállak titeket. A 357 milliárd dollárt kezelő befektető legfrissebb elemzéséből kiderült, hogy a világ összes többi régióját, többek között Európát és Amerikát is megelőzve a japán vállalatok iránt nőtt a legnagyobb mértékben a bizalom....
   2015-04-29    Pénzügyek