Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" használunk honlapunkon. Az oldal használatával Ön beleegyezik a "sütik" használatába.

Outsourcing: mire figyelj oda? 2.rész

  •  Vállalkozz!
  • 2015-09-22 08:20:00
  • Rácz-Akácosi Attila
A céges feladatok egy részét megéri kiszervezni, mivel így jelentős költségeket tudsz megtakarítani. De vigyázz, mert nem mindig jó ez a döntés!

 

Az olyan feladatoknál:

  • amelyek komoly időráfordítást igényelnek tőled,
  • esetleg nem tudsz velük éppen megbirkózni,
  • vagy speciális tudást igényelnek,

 

érdemes olyan céget, személyt, szolgáltatót keresned, aki el tudja végezni ezeket helyetted.

Nyilván nagy segítséget jelent, ha valaki más végzi el a lehetetlennek, vagy időrablónak tűnő feladatokat, de arra vigyázz, hogy ne veszítsd el a kontrollt a kiszervezett feladatok felett!

 

Milyen feladatokat érdemes kiszervezned?

 

Marketing

Az egyik legfontosabb: a marketing. Lehet, hogy neked is jó ötleteid vannak, de egy profi csapat sokkal költséghatékonyabban tudja elvégezni céged marketing feladatait. Olyan eszközökről, módszerekről vannak tapasztalataik, amelyekről neked aligha lehet, ezért is hatékonyabb az a marketinghadjárat, melyet egy profi, kreatív csapat szervez.

 

Könyvelés

A könyvelés, adóbevallás, költségvetés elkészítése is nagy szakmai tudást igényel, erre is találhatsz szakembert. A kontroll itt is életbevágó, hiszen a te pénzügyeid kezelését bízod idegenre. Nagyon  fontos a megfelelő referencia!

 

Ügyvéd

A megfelelő jogi háttér biztosítását egy ügyvéd tudja maximálisan ellátni. Kezdetben érdemes eseti megbízásokkal keresni egy ügyvédet, idővel aztán akár hosszabb távú együttműködést lehet kezdeményezni. Egy jó ügyvéd aranyat ér: nagyon sok kellemetlenségtől mentesíthet téged.

 

Te vagy a felelős

Azt viszont sose felejtsd el, hogy te vagy a vállalkozás vezetője, így minden felelősség a tied, még akkor is, ha alvállalkozókat vagy partnereket használsz a kiszervezett feladatok elvégzésére.

A takarékosság mellett fontos tény a minőségi munka. Minimum olyan szintű elvárásaid legyenek a partnereiddel, mint saját magaddal szemben, hiszen a vásárlóid a partnerek által hozott értéket is megvásárolják majd.

Azt is tudnod kell, hogy a partnerségi szerződésben pontosan írdmeg, hogy mit vársz el az alvállalkozóktól, és ezekért az elvégzett feladatokért mennyit fizetsz. Minden egyes módosítást rögzíts írásban, akár egy elektronikus levélben is, de pontosan és félreérthetetlenül kell megfogalmazni a változásokat. Így senki sem ért félre senkit.

Jegyezd meg: miután minden felelősség a tied fontos, hogy a kiszervezett feladatokat is kontroll alatt tudd tartani, mert csak így adhatsz 100 százalék garanciát arra, amire vállalkoztál.

Azt se felejtsd el, hogy a döntéseid miatt nem csak erkölcsi, hanem anyagi felelősséggel is tartozol, így csak megbízható, ellenőrizhető referenciával rendelkező szolgáltatókat szerződj!

 

Sok sikert!

 

Rácz-Akácosi Attila

Web: motivator.ma

Telefon: 06-20-277-3889

Megosztás
Outsourcing: aranytojást tojó tyúk vagy méretes bukta? 3.rész
A munkák kiszervezése olyan talaj, amit jól kell ismerni ahhoz, hogy sikeres és gyümölcsöző lehessen. Hiába találunk olcsóbb munkaerőt valahol a világ mások végén, ha nem jó a kivitelezés, az outsourcing hatalmas hasra esés lehet.
   2015-09-28    Vállalkozz!
Hogyan állnak a vevők az áraidhoz?
A vevők magatartása az árakat illetően a szakkönyvek szerint a következő: “ugyanazon termék esetén az alacsonyabb áron a vevők általában többet vásárolnak”. Pont.
   2015-09-24    Tippek
Mi is az outsourcing? Eszik, vagy isszák? 1.rész
Tegyük fel, hogy asztalosként bútorokat készítesz. Ha másra nem szól a vállalkozásod tevékenységi köre, akkor az olyan feladatok elvégzése, mint például a könyvelés, beszámolók elkészítése nem a te feladatod (hiszen nem is biztos, hogy értesz hozzá), hanem egy könyvelőé.
   2015-09-21    Vállalkozz!