Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" használunk honlapunkon. Az oldal használatával Ön beleegyezik a "sütik" használatába.

Januártól egységes NAV folyószámla lesz

  •  Pénzügyek
  • 2015-11-10 09:15:00
  • MTI
Januártól csökkennek a vállalkozások adminisztrációs terhei azáltal, hogy adó-, illetve vámfolyószámlájuk egységes lesz - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) hétfőn az MTI-vel.

 

A szaktárca közleménye szerint 2016. január 1-jétől megszűnik az adószámla, illetve a vámszámla, helyükbe egységes NAV folyószámla lép, ami a vállalkozásoknak is jelentős egyszerűsítés, könnyítés.

 

A vállalkozások többsége állandó meghatalmazottra bízza adóügyeit, így a NAV vezette folyószámlák kezelését is. A meghatalmazások általában csak az egyik - vagy a vám- vagy az adó - folyószámlához biztosítanak hozzáférést.

 

A hatályos szabályozás szerint 2016-tól az egységes NAV folyószámla adataihoz csak új meghatalmazással lehetne hozzáférni. Azért, hogy ne kelljen minden egyes vállalkozásnak újrakötni a meghatalmazotti szerződéseket, a gazdasági tárca törvénymódosító javaslatot készített a korábbi meghatalmazások kiterjeszthetőségéről.

 

A javaslat szerint a cégek legtöbbjének semmit nem kell tennie, ezzel a "ráutaló magatartással" a cég meghatalmazottja 2016-tól is automatikusan hozzáfér az egységes folyószámla adatokhoz. Csak annak a vállalkozásnak van teendője - korábbi meghatalmazását vissza kell vonnia -, amelyik nem szeretné, hogy korábbi - például vámügyekben meghatalmazott - képviselője rálásson az egységes folyószámlára, ahol már az adóbefizetések adatai is láthatóak - ismerteti közleményében az NGM.

 

Forrás: MTI

Megosztás
8+1 tanács a Likviditási terv készítéséhez
A kisvállalkozások életében a gyakorlati szempontból legfontosabb pénzügyi tervezési elem a likviditás (cash-flow) tervezés. A likvitástervezés célja, hogy a vállalkozás mindig minden pillanatban fizetőképes tudjon maradni!
   2015-11-30    Pénzügyek
Tervezzük meg a pénzügyeinket!
A magyarországi vállalkozások jellemző hibája, hogy nem fordítanak elég energiát és időt a pénzügy tervezésre, mondhatni "egyik napról a másikra élnek". Pedig a vállalkozások nagyrésze egy cél érdekében jön létre, ez pedig az elérhető profit maximalizálása.
   2015-11-27    Pénzügyek
Takarékossági tippek vállalkozóktól: A bevált megoldások
Normálisan rezsit csökkenteni nem a kormány tud igazából, hanem TE MAGAD! Nézz meg néhány költségtakarékossági ötletet a Bloomberg jóvoltából a nagyoktól, és amit lehet, használj ezután te is!
   2015-07-02    Pénzügyek
A Vállalkozásalapítás lépései II.
Miről kell még döntened? Ahhoz, hogy megalapítsd vállalkozásodat, a jogi formán túl még számos adatot kell megadni.
   2014-12-10    Vállalkozz!