Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" használunk honlapunkon. Az oldal használatával Ön beleegyezik a "sütik" használatába.

Kezdjük! Kétszer ennyi vevő és ügyfél ugyanennyi látogatóból? Igen!

  •  Webes varázslatok
  • 2015-12-16 09:45:00
  • Rácz-Akácosi Attila
Sok olyan megkeresés érkezik mostanában, ami arról szól, hogy egy-egy cégtulajdonos, webáruház tulajdonos több látogatót, és jobb Google helyezéseket szeretne. Pedig ők valójában nem is több látogatót szeretnének, hanem több megrendelést.

 

Az alábbi posztban 14 kérdést teszek fel, és az “IGEN” válaszok számával fogod tudni behatárolni a weboldalad jelenlegi állapotát. Minél kevesebb az igen, annál több potenciál van az oldaladban, amiket kijavítva lényegesen több megrendelést fogsz tudni szerezni a látogatószám növelése (SEO, vagy Adwords) nélkül is. Minden kérdéshez lesz megjegyzés is. Néha utalok webáruházakra, mivel leginkább ezeken lehet bemutatni a hibákat.

 

A kérdések afféle sugalmazó kérdések, az “ugye” szót próbáld meg a kérdések elé odaképzelni.

 

Kezdjük!

  1. Ismered a konkrét célpiacod internetezési szokásait? Például másképp viselkednek a férfiak és a nők egy weboldalon: a férfiak a kiemeléseket keresik leginkább, míg a nők az „apróbetűs”, eldugott részeket kutatják. Vagy teljesen másképp viselkedik egy B2B ügyfél, mint egy B2C. A legfiatalabbak, meg mindre rákattintanak, ami villog…
  2. A weboldalad (az aloldalakat is beleértve) betöltődik legfeljebb 3-4 másodperc alatt? Ugyanis minél többet kell várni az oldalad betöltődésére, annál több látogató fog lelépni. A netezők türelmetlenek, ez van.
  3. A legnépszerűbb érkezési oldalaidon van konkrét, egyértelmű ajánlatod a potenciális ügyfeleid/vevőid számára? Ugyanis a látogatóknak mindig meg kell mondani, mit csináljanak és mit is vársz tőlük pontosan.
  4. Webáruház esetén több terméked van, mint az irigyelt konkurenseidnek? Nagyobb választék = több lehetséges vevő.
  5. Van hasznos, informatív leírás a szolgáltatásodról, termékeidről? Ha te magad is a konkurencia oldalán, vagy a Wikipédián keresed a lényeges információkat, biztosan rossz úton jársz… ha a látogatóid nem találnak meg valamit nálad, akkor valamelyik konkurensednél biztosan meg fogják...
  6. Okosan használod a szövegekben a kiemeléseket?  Ha mindent aláhúzogatsz, meg különböző színekkel, élénk hátterekkel, dőlt, vastag betűkkel kiemelsz, a látogatót összezavarod. Alapszabály: ha minden ki van emelve, akkor valójában semmi nincs kiemelve…
  7. Ha vannak feltüntetve árak, azok konkrétak és egyértelműek (áfa, szállítás, egyéb rejtett költségek)? Webáruházaknál gyakori hiba, hogy nem lehet tudni, hogy az adott ár áfás-e vagy sem, illetve a szállítás most mennyibe is kerül. Ezek hiánya mind riasztó.
  8. Van mobilverziója az oldaladnak? Pocsék érzés, amikor okostelefonnal kell butaoldalakon vergődni, két ujjal nagyítgatni a szövegeket, keresgélni a navigációt. Az ilyet ma már senki nem szereti.
  9. Van feltüntetve elérhetőség az oldaladon? Ahhoz, hogy ügyfeleket, vevőket találj, először a bizalmat kell megszerezned. Ehhez egy névtelen kapcsolati form kevés lesz. Tegyél ki telefonszámot, emailt, képet (sajátot), akár postai címet, cégnevet.
  10. Van jól működő (akár összetett szavakra is működő) keresőmeződ? A belső keresés funkcióját sokan alábecsülik a céges oldalakon, pedig sok almenüs weboldalakon egyszerűbb keresni, mint a menüből kihalászni, hogy mit hova is dugott el a tulajdonos.
  11. Használsz belső linkeket is? Nem csak menüben lehet navigálni, hanem a szövegekbe illesztett linkekkel is, ezeket nagyon szeretik a látogatók.
  12. Webáruház esetén a termékoldalakon megjelennek a hasonló termékek is? Adj több esélyt a potenciális vevőidnek arra, hogy a pénzüket nálad költhessék el!
  13. A képek, amiket használsz, jó minőségűek? Nincs szükség 5 megapixeles képekre; egy 800×600-as, vagy egy 640×480-as kép is bőven elég, ha a minősége megfelelő és nem homályos, nem pixeles…
  14. Tudják a látogatóid, hogy mi a dolguk a weboldaladon? A látogatóknak mindig meg kell mondani, mit csináljanak (lásd 3. pont). Konkrétumok nélkül az egész csak a levegőben fog lógni. Ezekkel a szövegekkel lehet kísérletezni, de mindig maradjon egyértelmű, hogy mihez mit kell tenni az oldaladon: “Kattintson a részletekért”, “Kosárba teszem”, “Hívjon most!”, “Kifizetem”, “Kérem az ajándékcsomagot”, “Töltse ki az alábbi űrlapot az ajánlatunkért!”, “Add meg a telefonszámodat, és visszahívlak!”. A látogatók mindig határozott céllal érkeznek az oldaladra; ha a céljuk elérését, és a döntéshozatalukat könnyebbé teszed, nyert ügyed van.

Hajrá!

Rácz-Akácosi Attila

Web: motivator.ma

Megosztás
4 online közösség a modern marketingesnek
A tartalom marketing népszerűsége miatt majdnem minden szakmabeli blogot ír. Egyre népszerűbbek azok a gyűjtőoldalak, ahol a közösség által a legjobbnak ítélt cikkek kerülnek az oldal tetejére, ezzel megoldva azt, hogy a látogató mindig minőségi tartalmat kapjon.
   2016-01-22    Webes varázslatok
Online Marketing Eszközök: a Vírusmarketing
Terjedjen vírusként webáruházának a híre! A vírusmarketing sikerének titka: a vevők maguktól terjesztik, ingyenes és csak egy jó ötlet kell hozzá.
   2016-01-22    Webes varázslatok
Mi az a vevőszolgálat és miért van rá szükség?
Marketing anyagok százai terjesztik az igét, hogy mennyivel egyszerűbb és olcsóbb egy vevőt újbóli vásárlásra bírni, mint az első vásárlásra rávenni. A hűséges, lojális törzsvásárló réteg kialakítása igen magas megtérülést biztosít, és fontosabb, mint valaha.
   2016-01-18    Webes varázslatok
5 tipp webes ügyfélkör növelésére
Napjainkban már alapvetőnek számít a vállalkozások webes jelenléte, az interneten történő kereskedelem, szolgáltatások értékesítése. Ahogyan mindenhol, úgy itt is igen nagy a verseny és rengeteg feltételnek kell megfelelni, hogy versenytársaink elé kerülj, vagy akár csak lépést...
   2015-10-22    Webes varázslatok